Ukupno: 419364

USPJEŠAN NASTUP NAŠIH UČENIKA NA FESTIVALU MATEMATIKE
Autor: Draženka Magić, 23. 5. 2016.

Na 2. Festivalu matematike koji se održao u petak, 20. svibnja, u Varaždinu učenici 4.a razreda BORNA KEČKAN osvojio je zlatnu medalju, a JOSIP KOSEC brončanu medalju u kategoriji pojedinačnih natjecanja učenika 4. razreda; učenice 6.c razreda JULIJA TOMIŠA I LETICIJA TUĐAN osvojile su brončanu medalju u kategoriji matematičkih  prezentacija za PPt Razlomci u kuhinji, a učenici 8. razreda posebnu nagradu  u kategoriji izloženih bilježnica za knjižicu  praktičnih dokaza Pitagorinih poučaka.

Na Festivalu matematike ove je godine sudjelovalo preko 1100 učenika, od toga  29 učenika naše škole. U programu samog otvorenja Festivala sudjelovale su učenice petih razreda LANA DRVODERIĆ, PAULA PAKŠEC, REA SIMENDIĆ, KLARA BOŽIĆ, ENA KOSEC, ENA HORVAT, STEFANI HRMAN i LUCIJA MIKULIĆ koje su uspješno izvele matematičku edukativnu igru kojom su se predstavile na Euromathu u Grčkoj, ali ovoga puta na hrvatskom jeziku.

U pojedinačnom natjecanju sudjelovali su učenici 3. razreda BORNA JAMBREK I IVAN MIKULIĆ, učenici 4. razreda LUCIJA SKUPNJAK, BORNA KEČKAN I JOSIP KOSEC, učenik 5. razreda JAN HREN, učenice 6. razreda ANJA HORVAT, JELENA MIŠAK I SARA KOVAČIĆ, učenik 7. razreda RATKO MAGIĆ te učenici 8. razreda BONO DOLOVSKI, DAVID LJUBIĆ I JURICA VLAHOVIĆ.

Svi navedeni učenici ( osim Lucije) sudjelovali su i u ekipnom natjecanju čineći ukupno 3 ekipe.

Učenici LANA UTRI, LEA LEVATIĆ, LUKA TROPŠEK, FILIP BARJAKTAROVIĆ, RATKO MAGIĆ, LOVRO GREGORIĆ, JELENA MIŠAK, MIRTA POLJAK, LETICIJA TUĐAN I JULIJA TOMIŠA natjecali su se u kategoriji matematičkih prezentacija kojima su  učenici 6. razreda prikazali primjenu razlomaka, učenici 7. razreda gradivo o omjerima i postocima, dok je učenica 8. razreda prikazala primjenu osne simetrije na fenakistoskopu i kaleidoskopu.

Učenici 7. i  8. razreda natjecali su se u kategoriji matematičkih plakata, praktičnih radova i bilježnica.

ČESTITAMO UČENICIMA što su na ovako lijep i uspješan način predstavili sebe i svoju školu!

Ovdje svakako treba spomenuti i njihove mentore koji su uvelike pridonijeli ovako dobrim rezultatima. To su učiteljice: MIRJANA VUKOVIĆ, NIKOLINA GREGURIĆ, ROMANA TEŽAČKI, KARMEN SOHR, MIRJANA VUGRINEC i DRAŽENKA MAGIĆ.

ČESTITKE I MENTORIMA!

Posebno ponosna treba biti učiteljica KARMEN SOHR čiji su učenici BORNA i JOSIP s Festivala donijeli zlatnu i brončanu medalju.

Vidimo se   dogodine na 3. Festivalu matematike.

Uživajte u matematici, njezinim izazovima i ljepoti!

Vaše učiteljice matematike