USPJEH NAŠIH MATEMATIČARA
Autor: Draženka Magić, 4. 4. 2016.

Matematička ekipa naše škole sinoć se vratila iz Grčke s natjecanja EUROMATH 2016. gdje je u kategoriji  MATHeatre Competition  OSVOJILA  2. MJESTO.

ČESTITAMO!

GALERIJA  2

Gostovanja:

VTV dnevnik ( od 5. minute )                     Kutionica ( od 33. minute )

U vremenu od 30. ožujka do 3. travnja naši su učenici sudjelovali na europskom međunarodnom natjecanju EUROMATH 2016. u gradu Solunu u Grčkoj. Natjecali smo se u kategoriji MATHetatre s matematičkom scenskom igrom "Multiplyng and dividing decimal numbers with decad units", naravno na engleskome jeziku.

Na Natjecanju je sudjelovalo 19 država (Grčka, Cipar, Rumunjska, Bugarska, Srbija, Latvija, Libanon, Finska, Belgija, Španjolska, Portugal, Italija, Poljska, Iran,Austrija,Nizozemska, Švedska, Njemačka i Hrvatska) čije su se ekipe, osim scenskim matematičkim igrama, predstavile matematičkim  posterima, PPrezentacijama ili pak kratkim verbalnim solo prezentacijama nekog matematičkog problema. Natjecanje je namijenjeno učenicima od 9 do 18 godina, a mi smo bili najmlađi sudionici ovogodišnjeg natjecanja.

Smješteni smo bili u Grand hotelu Palace i moramo priznati da je hotel svaku od svojih pet zvjezdica dobrano opravdao i zaslužio.

Natjecanja su se održavala svakodnevno na više mjesta u hotelu. Svuda se osjećao matematički duh, sve je vrvjelo od učenika, mentora i članova komisija s kojima smo se stalno susretali, mimoilazili, s nekima i upoznavali i razmjenjivali iskustva. Svuda vesela, sretna i razdragana lica.

Sam nastup naših učenica bio je odličan. Publika ih je nagradila velikim pljeskom, a žiri ( a bilo ih je 16) pohvalio naš prikaz matematičkog problema. Hvalili su nas i čestitali nam nakon nastupa i učenici iz Varaždina i Koprivnice koji su također bili sudionici ovoga Natjecanja. Rezultati Natjecanja objavljeni dan kasnije i naše osvojeno 2. mjesto bili su povod da budemo vrlo sretni i ponosni.

U vremenu kada nismo imali obveza vezanih uz svoj nastup odvezli smo se u centar Soluna i samostalno razgledavali grad. Turističkim autobusom smo se provozali gradom  do najpoznatijih povijesnih spomenika, samostalno razgledali Muzej grada Soluna, kupovali suvenire i poklone, plesali na gala večeri, družili  se međusobno, sklapali nova poznanstva, letjeli zrakoplovom…

Bilo nam je jako lijepo, uživali smo, a najvrjednije od svega je što smo sebe, svoju školu, općinu, županiju i domovinu uspješno prezentirali.

Ponosni smo na sebe.

Hvala svima koji su nam na bilo koji način omogućili ovo nezaboravno iskustvo.

Učenice: Klara Božić, Lana Drvoderić, Ena Horvat, Stefani Hrman, Ena Kosec, Lucija Mikulić, Paula Pakšec i Rea  Simendić

te učiteljice Vugrinec i Magić.