Prvo mjesto na 4.folklorijadi osnovnih škola Varaždinske županije
Autor: Mirjana Vugrinec, 12. 10. 2015.

U subotu,10. listopada 2015. u I.OŠ Varaždin održana je 4. folklorijada osnovnih škola Varaždinske županije.

Našu školu, koja je prvi put sudjelovala na tom natjecanju, predstavljale su učenice 6.c razreda: Sara Kovačić, Karla Hrman i Ana-Mari Skupnjak te su odmah osvojile  1. mjesto u kvizu znanja i na tome im od srca čestitamo!

Uz OŠ Trnovec u kvizu znanja sudjelovale su još 3 ekipe: I.OŠ Varaždin, VII.OŠ Varaždini i ekipa OŠ Martijanec.Organizator folklorijade je Dječje folklorno društvo"Sončece" iz Varaždina pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske.Osnovna zadaća folkorijade je da djeca u najranijoj dobi upoznaju bogatstvo naše tradicijske kulture te da razviju potrebu za njenim očuvanjem.

Folklorijada je natjecateljskog karaktera i djeca se natječu u dvije kategorije: u kvizu znanja gdje se ispituje znanje učenika 6-ih razreda  o hrvatskoj tradicijskoj kulturi te u plesnom nastupu školskih folkornih skupina. OŠ Trnovec se ove godine po prvi puta natjecala na folklorijadi i to u kvizu znanja. Našu školu predstavljale su učenice 6.c razreda:Sara Kovačić,Karla Hrman i Ana-Mari Skupnjak. Uz OŠ Trnovec u kvizu znanja sudjelovala je i ekipa I.OŠ Varaždin, VII.OŠ Varaždini i ekipa OŠ Martijanec.

Naše cure osvojile su 1. mjesto i na tome im od srca čestitamo!smiley