preskoči na sadržaj

Osnovna škola Trnovec

Login
UPISI U 1. RAZRED

IDEMO U SREDNJU

e-usmjeravanje:

NASTAVA NA DALJINU

Virtualne učionice

- nalaze se u aplikaciji MS Teams

POVEZNICE PREMA STRANICAMA VAŽNIMA ZA ORGANIZACIJU NASTAVE NA DALJINU

Škola za život

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

DUZS

           

Državna uprava za zaštitu i spašavanje
             Pozivni centar 112

 

Anketa
Voliš li čitati ?





PROJEKTI
 
 

   

   

  

Brojač posjeta
Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Ukupno: 419368

 

 

Korisni linkovi
Lista linkova je prazna
Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?




Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Učenici 3.ab i 4.ab razreda u "Tuđim cipelicama"
Autor: Gordana Trakoštanec, 24. 11. 2023.

Vršnjačko nasilje jedan je od negativnih trendova koji je prisutan u našem društvu i zato djecu treba od najranijih uzrasta učiti empatiji, toleranciji različitosti, a pogotovo toleranciji prema djeci s teškoćama u razvoju. S ciljem prevencije vršnjačkog nasilja udruga savjetovališta "Uz tebe sam" provodi projekt "U tuđim cipelicama" koji je namijenjen učenicima trećih i četvrtih razreda osnovnih škola iz Varaždinske županije. Za učenike su danas 24. XI. 2023. održane iskustvene radionice i predavanja koje su vodile magistre edukacijske rehabilitacije Dijana Telebar i Jelena Dolenec.


Djeca s teškoćama u razvoju (TUR) su jedna od marginaliziranih skupina društva, koja nerijetko bivaju zaboravljena i izgubljena u sustavu. Zbog svojih teškoća nerijetko se susreću sa vršnjačkim nasiljem, izrugivanjem, izolacijom iz društva što emocionalno na njima ostavlja dubok trag. Djeca s TUR su još više u opasnosti od vršnjačkog nasilja zbog svojih primarnih teškoća. Jedan od načina, kako zaštiti djecu s TUR jest osvijestiti i educirati opću populaciju djece o potrebama, pravima djece s teškoćama u razvoju te načinu kako se prema njima odnositi, kako bi izrasli u pojedince koji će biti svjesni svojih, ali i tuđih vrijednosti, koji će se s poštovanjem odnositi prema osobama u nepovoljnom položaju te u konačnici postali dio odgovornijeg i zdravijeg društva spremnog na prihvaćanje različitosti.

Kroz  predavanja i iskustvene radionice (vođena grupna rasprava, igranje uloga, igra) učenici će „ulazeći u tuđe cipelice“ osvještavati toleranciju različitosti, vlastite i tuđe vrijednosti, povećati razinu osviještenosti o utjecajima nasilja, učiti o načinu ophođenja prema drugima, učiti kako se oduprijeti vršnjačkom pritisku koji potiče na omalovažavanje drugih te kako zaštiti slabijeg od sebe.

Dodatna vrijednost ovom projektu su predavanja za roditelje na kojima će učiti o vrstama nasilja, kako ga prepoznati, kako ga prevenirati i kako pomoći djetetu. Predavanja za roditelje će voditi psihologinja s dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom, djecom s teškoćama u razvoju te njihovim roditeljima.

 GALERIJA





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju