Ukupno: 419364

Dani kruha u našoj školi
Autor: Ana Sabolić, 20. 10. 2023.

Povodom Svjetskog dana hrane 16. listopada provedeno je niz aktivnosti kojima smo obilježili Dane kruha u našoj školi. Drugašići su bili nositelji aktivnosti, a bili su uključeni i ostali učenici od prvog do četvrtog razreda. Učenici su u utorak posjetili poljoprivredno gospodarstvo Svijet prirode u Lužanu Biškupečkom, u srijedu je postavljena školska izložba, a u petak je organiziran posjet Općini Trnovec Bartolovečki i našoj načelnici Verici Vitković.

Ujesen svake godine obilježavamo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U utorak su učenici nižih razreda naše škole posjetili poljoprivredno gospodarstvo Svijet prirode u Lužanu. Na farmi nas je dočekao veseli domaćin koji nas je odmah poveo u obilazak farme s autohtonim domaćim životinjama. Učenici su slušali priče o međumirskim konjima, istarkoj kozi, crnoj slavonskoj svinji... Naučili su puno o domaćim životinjama i imalu su ih priliku i maziti. Nakon duge šetnje je predstavljena radionica Od zrna do brašna. Učenici su vidjeli kako se kod okretanja teškog žrvnja zrna kukuruza pretvaraju u brašno. Svaki učenik je imao priliku oblikovati kuglicu tijesta od različitih vrsta brašna. Baš su se dobrano namučili, umuljali ručice i posuli sve brašnom, poput malih pekara. Nakon radionice su kušali domaće kravlje mlijeko koje je mnogima bilo ukusno. Za uspomenu smo zasadili drvo graba koje će nas čekati do ponovnog susreta.

U srijedu smo postavili lijepu izložbu s plodovima vrta, šume i oranice u holu naše škole, a sve od plodova koje su donijeli naši učenici.

U petak su učenici drugih razreda posjetili Općinu i našu načelicu gospođu Vericu Vitković i uručili su joj skromne poklone, fine kolače i košaru voća. Drugašići su razveselili načelnicu i prisutne s recitacijama, pjesmom, plesom i igrokazom, a i oni su dobili slatke poklone.

U petak su se učenici častili ukusnim kolačima i svakojakim pecivima koje su pripremile vrijedne ruke naših roditelja, baka, djedova...Uslast!