Ukupno: 419362

3.a i 3.b obilježili Europski dan bez automobila - 22. rujna
Autor: Mirjana Vuković, 22. 9. 2023.

Svakoga dana sve više se u cijelome svijetu govori o zagađenosti kugle zemaljske, o ispušnim plinovima automobila te o smogu.

22.rujna se zato obilježava kao europski dan bez automobila.

3.a i 3.b su obilježili taj dan raznim aktivnostima.

Toga dana su svi došli u školu biciklima, romobilima ili pješke.

Prije nastave, u školskom dvorištu su dijelili edukativne letke roditeljima prvašića, iz kojih su još više saznali o važnosti pješačenja, bicikliranja i što manjeg korištenja automobila. Nakon toga su na satu matematike rješavali tematske zadatke riječima vezane uz promet, a „razredna policajka“ je dijelila papirnate opomene i kazne za netočno riješene zadatke.

I na engleskom jeziku je bilo jednako zanimljivo jer su se naučile nove engleske riječi koje se odnose na promet i prometna sredstva.

No, najzanimljivije je bilo na satu tjelesne i zdravstvene kulture.

Tu su učenici vozili bicikle, romobile, rolali se, svladavali vožnju između čunjića i tako dali svoj doprinos danu bez automobila.

Tematski se radilo i iz hrvatskog jezika , gdje se vani na travi čitao zanimljiv tekst „Bicikl Maks“. Tematski dan-Dan bez automobila je završio u "skejt" parku gdje su učenici pokazali koliko su spretni i vješti u vožnji bicikla, ali su si i osvijestili da je vožnja bicikla zdrava i zabavna te da jako puno doprinosi očuvanju čistoće kugle zemaljske, našeg jedinog doma.

Zato - čuvajmo planet Zemlju, vozimo bicikle i barem na jedan dan zaboravimo na automobile.

Učenici 3.a i 3. b razreda i njihove učiteljice Mirjana i Nikolina