Ukupno: 419364

Popis pribora za 1. razred
Autor: Željka Vitez, 21. 7. 2023.

Dragi roditelji i đaci,

uskoro se približava dan koji je poseban za svako dijete, ali i za roditelje, dan kada dijete postaje đak prvak. Taj dan se pamti čitavog života. Da bismo vam malo olakšale čitavu situaciju, donosimo vam nekoliko savjeta (opširnije).

UDŽBENICI I BILJEŽNICE

Neka budu omotani u prozirne omote jer je učeniku  teško prepoznati koji je koji predmet ako ne vidi sliku naslovnice udžbenika. Udžbenici moraju biti potpisani velikim tiskanim slovima.

Morate znati da mnogi nastavni predmeti imaju više različitih udžbenika. Bilježnica kupite više, označite na svima ime i prezime, velikim tiskanim slovima.

U početku za sve predmete nam trebaju crtančice (znači hrvatski jezik, strani jezik, glazbena kultura, priroda i društvo, vjeronauk, sat razrednika, dopunska nastava), a postupno će svaki učitelj za svoj predmet reći kada da se donese pisanka A. Za matematiku i dodatnu nastavu nam trebaju bilježnica s kvadratićima i geometrijska bilježnica.

-imati jedan  potpisani „fascikl“ za nastavne listiće, obavijesti i sl.;

-bilježnica za lektiru - CRTANČICA;

TORBA

Torba mora biti funkcionalna, ne najmodernija. U torbu trebaju stati knjige za određeni dan, pernica, papuče- ne tenisice, možda kutijica s užinom, pribor za tjelesni ili likovni, ponekad i neka igračka. Osim prvih deset dana, naučite učenika da sam slaže torbu po rasporedu koji dobije u školi. Naučite li đaka da ćete uvijek vi to raditi, izrazit će bijes i nezadovoljstvo u 4. razredu kad ćete vi od njega tražiti da to sam radi. U torbi svaki dan trebaju biti male škare i ljepilo u sticku.

PERNICA

Roditelj kad kupuje pernicu kupuje „najčešće“ najveću, a tu je i najveća zamka. U velikim pernicama učenici se nikako ne snalaze. Uz sve to velika pernica zauzima jako puno prostora u torbi. U pernici je potrebno da budu barem dvije olovke, šiljilo, gumica, ravnalo s geometrijskim likovima, bojice (ne flomasteri). Važno je da je svaki dan pernica uredna i posložena s našiljenim olovkama i bojicama!

PRIBOR ZA TJELESNI

Većina učitelja zamoli roditelje opremu za TZK koja se sastoji od kratkih hlačica (ili tajica za djevojčice) i bijele majice. Oprema za tjelesni mora biti čista. Uz sve to potrebne su određene tenisice koje su samo za tjelesni (koji ne znaju vezati, tenisice na čičak). Vrećica s opremom za tjelesni mora biti potpisana.

PRIBOR ZA LIKOVNU KULTURU

Od pribora to su: likovna mapa (obavezno izdavačka kuća Alfa) paleta, dva smeđa (okrugli mekani) i dva bijela (plosnati tvrđi) kista (veći i manji), tempere, posebno bijela tempera, vodene boje, crni deblji flomaster, flomasteri, olovka B, kolaž papir, čaša od deblje plastike, podloga za stol, plastelin, glinamol, spužvica za oprati paletu, kuhinjska krpa za obrisati pribor. Učiteljica će javiti koji pribor učenici donose za određeni sat likovne kulture u posebnoj vrećici.

Svaki dan nositi školske papuče, blokić za informacije, paketić papirnatih maramica i ručnik za brisanje ruku. Isto tako molimo označiti ili potpisati jaknice/obuću da dijete zna koja je njegova ako se slučajno dogodi da prijatelj iz razreda ima istu.

Sretno svima u novim početcima žele učiteljice Marina i Željka!