Ukupno: 419370

SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI OSMAŠIMA
Autor: Radmila Sačić, 5. 7. 2023.

U utorak 4. srpnja 2023. godine, svečanom podjelom svjedodžbi, mnogobrojnih pohvalnica, priznanja i nagrada, Osnovna škola Trnovec ispratila je  još jednu generaciju osmaša, njih trideset i dvoje.

Svečanost je započela  u 9,00 sati  nacionalnom himnom u izvođenju učenice Hane Hrman, uz pratnju tamburaškog sastava učenika  8. razreda pod ravnanjem učitelja Mladena Gložinića.

Nakon himne, okupljenim učenicima i djelatnicima obratili su se predstavnici 8.a i 8. b razreda koji su u ime svih osmaša zahvalili učiteljima i svima onima  koji su sudjelovali u njihovom školskom životu i bili im podrška.

Uslijedio je kratak program, a onda  su se učenicima obratili njihovi razrednici - Matija Vugrinec (8.a) i Draženka Magić (8.b) koji su imali samo riječi hvale za ovu, zaista dobru generaciju.

Ravnateljica Radmila Sačić posebno je   pohvalila učitelje za kontinuiran kvalitetan rad, zahvalila roditeljima na potpori učenicima i školi te je uslijedila podjela priznanja i nagrada najuspješnijima.

Ravnateljica se u svom govoru posebno osvrnula na uspješnost ove generacije, na činjenicu da su se na županijska natjecanja po prvi put učenici  plasirali iz svih 17 kategorija sa  školske razine, a najviše su tome doprinijeli upravo  osmaši. Za sudjelovanje na županijskim natjecanjima naša je škola primila najviše priznanja.

Ova generacija ostat će zapamćena po još jednoj posebnoj činjenici na koju smo ponosni -  prvi puta OŠ Trnovec, zahvaljujući iznimnim jednakim rezultatima, ima 2 učenika generacije – Jelenu i Frana.  Oboje su primili zasluženo  priznanje „Učenik/ učenica generacije“.

Jelena je primila i nagradu -  prijenosno računalo, dok je  Franu  istovjetna nagrada uručena u travnju ove godine na svečanoj sjednici Općine Trnovec Bartolovečki povodom Dana općine.

Posebne nagrade i priznanja uručene su trojici učenika koji su, uz učenike generacije, cijelo školovanje ostvarili izvrstan uspjeh 5,00 te postigli i druge zapažene rezultate. To su:

MIHAEL CIKAČ    - opći uspjeh 5,00 tijekom školovanja

- plasman na 6 županijskih natjecanja u 8. razredu –                                             Geografija, Hrvatski jezik, Matematika, Fizika, Povijest,                                            Tehnički

- 3. mjesto na županijskom iz Geografije

- sudjelovao na Međuopćinskoj Smotri LiDraNo - u                                              kategoriji  pojedinačnih nastupa

- kandidat za titulu „Učenik generacije“

ADRIAN GERIĆ    - opći uspjeh 5,00 tijekom školovanja

- plasman na 3 županijska natjecanja u 8. razredu -                                                Povijest, Fizika, Engleski jezik

- županijski prvak iz povijesti, 9 na državnom natjecanju

- predsjednik Vijeća učenika od 4. razreda

- kandidat za titulu „Učenik generacije“

BORNA STANČIN - opći uspjeh 5,00 tijekom školovanja

- plasman na 3 županijska natjecanja u 8. razredu -                                               Njemački, Kemija, Tehnički

- kandidat za titulu „Učenik generacije

BORNA                               ADRIAN                         MIHAEL

Priznanja za zapažene rezultate na natjecanjima su još primili : Marin Mikulić - osvojeno 1. mjesto na međužupanijskom natjecanju iz Vjeronauka (7. na državnom) te Pablo Koren i Aleksandar Pikutić - uspješno sudjelovanje na županijskom natjecanju iz Matematike.

Ostat će zabilježen podatak da je 5 najboljih učenika 8. razreda: Jelena  i Fran, Mihael, Adrian i Borna,  ove godine uspješno   sudjelovalo na 19 županijskih natjecanja.

Nikada svečanost podjele svjedodžbi nije tako dugo trajala; trebalo je podijeliti sva ta priznanja i nagrade, a samo ih je 32-oje u generaciji.

Razrednici su svjedodžbe uspješno podijelili, svakome prema zaslugama i još jednom svima poželjeli uspješne upise u željene srednjoškolske programe.

Željama i čestitkama pridružili su se svi djelatnici, a onda je slijedilo zajedničko fotkanje - za kraj. Posljednji put svi zajedno na školskim stepenicama.

SRETNO, DRAGI NAŠI OSMAŠI !!!