Ukupno: 419370

DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Natalija Horvat, 22. 4. 2023.

Produženi boravak proslavio je Dan planeta Zemlje akcijom čišćenja okoliša.

Naš planet je zaista nevjerojatno mjesto, ali mu je jednako tako potrebna naša pomoć kako bi opstao!

Upravo zato svake godine 22. travnja gotovo milijardu ljudi iz više od 150 zemalja svijeta slavi Dan planeta Zemlje kako bi zaštitili planet od stvari kao što su onečišćenje i krčenje šuma. Sudjelujući u aktivnostima poput skupljanja smeća i sadnje drveća, činimo naš svijet sretnijim i zdravijim mjestom za život.

Sve tri skupine produženog boravka su u petak, 21. travnja proslavile Dan planeta Zemlje. Sa zadovoljstvom i odgovorno pristupili smo našoj „eko akciji“ čišćenja školskog dvorišta.

Učenici su zasukali rukave te naoružani rukavicama, vrećama, štapovima i grabljama krenuli su u akciju čišćenja. Prikupljeno smeće smo odložili u za to predviđene kontejnere, zadovoljni odrađenim jer i najmanji korak u očuvanju Zemlje je važan.

Učenici se redovito tijekom školske godine uključuju u razne eko aktivnosti s ciljem razvoja ekološke svijesti. Jedna od tih aktivnosti je i odvajanje otpada uz pomoć malog reciklažnog kutka koji se nalazi u svakoj učionici produženog boravka. Učenici redovito u školu donose stari papir kojeg marljivo sortiraju i skladište.

Odgovorno ponašanje prema Zemlji naša je svakodnevna obaveza zato se naši učenici već od malih nogu uče kako naš dom učiniti boljim i ljepšim mjestom za život.