Ukupno: 419370

Univerzalna sportska škola i Vježbaonica
Autor: Matija Vugrinec, 20. 3. 2023.

Univerzalna sportska škola i Vježbaonica idu i dalje!

I ove godine Osnovna škola Trnovec provodi projekte Univerzalne sportske škole i Vježbaonice pod okriljem Školskog sportskog saveza Varaždinske županije. To je već peta godina u kojem naša škola kroz ovaj projekt ostvaruje prijateljska druženja sa susjednim školama Šemovec te VII. osnovnom školom Varaždin. U posljednjem takvom susretu sa školom Šemovec učenice su odigrale odbojkaške, dok su učenici odigrali nogometne utakmice. Osnovni je cilj ovih programa višestrani (cjelovit) psihosomatski razvoj djeteta te razvoj primarnih koordinacijskih sposobnosti. Kroz  navedene programe nastojimo  omogućiti  djeci  stjecanje  navike  bavljenja  tjelesnom aktivnošću te postići da tjelesna aktivnost ne predstavlja problem koji djeca moraju „odraditi“, već da ona bude trajno zadovoljstvo i njihov zdravi životni odabir. Spomenute odigrane utakmice između učenica i učenika naše škole i škole Šemovec bile su veoma uzbudljive i borbene, ali i obilježene fair play igrom. Nakon njih uslijedilo je kratko druženje učenika.

GALERIJA!

Sportski pozdrav!