Dani Općine Trnovec Bartolovečki
Autor: Violeta Lukač, 19. 4. 2017.

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća 18. 04. 2017. godine započeo je program obilježavanja Dana Općine Trnovec Bartolovečki.Tom prigodom dodijeljene su nagrade najboljim učenicima obiju škola te priznanja tvrtkama i pojedincima.

Iz OŠ Trnovec nagradu je primio JOSIP KOSEC učenik 5.a razreda.

Da je nagrada došla u prave ruke govore slijedeći podaci: Josip  je odličan učenik izrazitog zalaganja i svestranih sposobnosti. Marljivim i redovitim radom razvio je čvrstu samodisciplinu koja je dobrim usmjeravanjem i podrškom roditelja te  učitelja utrla put ka njegovim rezultatima.

Već u 3. razredu vrlo uspješno prolazi testiranje u Centru izvrsnosti iz matematike i stječe pravo redovnog polaznika.

U četvrtom  razredu osvaja 1. mjesto na školskom natjecanju iz matematike i

3. mjesto na festivalu matematike.

Ove godine plasirao se na 3 županijska natjecanja:

geografija – 5. mjesto, matematika – 3. mjesto, tehnička kultura – 1. mjesto.

Pozvan je i na 2 državna natjecanja;

iz tehničke kulture - kao županijski prvak u kategoriji Modelarstvo,

iz matematike - prema kriteriju izvrsnosti – 6. rezultat u državi.

I to nije sve; svojim kontinuiranim izvrsnim rezultatima u matematici, osigurao je nastup na Festivalu matematike u Puli koji će se ove godine održati u 5. mjesecu. Prije toga, sudjelovat će  na Festivalu matematike u Varaždinu.

Sudjelovao je i na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“.  Iako rezultati natjecanja još uvijek nisu poznati, uopće  ne sumnjamo u njegov uspjeh.

Josip  je aktivan i u izvanškolskim aktivnostima: član je tamburaške sekcije KUD-a „Mak“ Trnovec i redovno trenira rukomet u mjesnom rukometnom klubu.

Uza sve ove aktivnosti i djelatnosti  Josip  je, prije svega, vrlo vedro i veselo dijete, nadasve dobra i topla osoba, druželjubiv, miroljubiv, uvijek spreman pomoći.

PONOSNI SMO NA NAŠEG JOSIPA I SRETNI ŠTO JE UČENIK NAŠE ŠKOLE.

U slobodnom programu Sjednice nastupile su  sa svojim plesnim partnerima učenice  naše škole Margareta Obadić i Stefani Hrman. Osim što prekrasno plešu i osvajaju mnogobrojne nagrade na plesnim turnirima u kategoriji standardnih i latino-američkih plesova, Margareta je odlična učenica 7. razreda, a Stefani je bila članica matematičke ekipe koja je prošle godine osvojila 2. mjesto na međunarodnom matematičkom natjecanju u Solunu u Grčkoj.

Čestitke Margareti, Stefani i Josipu. Oni su naša "BOLJA HRVATSKA"