VEČER MATEMATIKE 2016.
Autor: Draženka Magić, 2. 12. 2016.

Treću godinu zaredom naši su se učenici i roditelji uključili u veliku manifestaciju "VEČER MATEMATIKE" koja se provodi u vrtićima i školama  cijele Hrvatske.

FOTOGALERIJA

"VEČER MATEMATIKE" je manifestacija koju provodi Hrvatsko matematičko društvo već četvrtu godinu zaredom. Manifestacija se provodi u vrtićima, osnovnim i srednjim školama te višim i visokim školama. Njezin je cilj popularizacija matematike preko rješavanja zanimljivim matematičkih zadataka.

"VEČER MATEMATIKE" ove se godine održavala 1. prosinca pa je tako sinoć u večernjim satima održana i u našoj školi. Uključilo se 202 učenika od prvog do osmog razreda i njihovih 13 učiteljica te 51 roditelj.

U ugodnoj, opuštajućoj i veseloj atmosferi rješavali smo različite matematičke zadatke kroz igre, križaljke, spajalice, crteže, asocijacije, pitalice, bojalice, slagalice Nanovo smo se uvjerili kako matematika nije bauk, kako može biti zanimljiva, primamljiva i drugačija.

Po završetku manifestacije održan je mali domjenak na kojem  smo se počastili sokovima i grickalicama te razmijenili dojmove.

Vidimo se opet dogodine.

Fotografije s "VEČERI MATEMATIKE " možete pogledati u foto-galeriji.