GOST RAZREDNOG ODJELA
Autor: Draženka Magić, 9. 5. 2016.

Danas su učenici petih razreda ugostili medicinsku sestru koja im je održala predavanje i radionicu na temu „Promjene u mom tijelu - pubertet“.

Prema Godišnjem planu i programu rada sata razrednika učenici petih razreda ugostili su medicinsku sestru kao gošću koja im je  prezentirala temu „Pubertet“. Budući da među roditeljima nemamo medicinsko osoblje, učiteljica Mirjana Vugrinec pozvala je gđu Draganu Hohšteter – medicinsku sestru i studenticu 3. godine studija sestrinstva. Ona je za učenike pripremila prezentaciju koju su oni sa zanimanjem pogledali i poslušali. Nakon prezentacije učenicima je odgovorila na pitanja koja su joj oni anonimno postavili. Tako su učenici saznali kada se ulazi u pubertet, koji su njegovi znakovi, koje promjene mogu očekivati na svom tijelu, u svojim emocijama i u svojem ponašanju, kako se hraniti u doba puberteta i još mnogo zanimljivih i poučnih podataka. Na samom kraju sata učenici su vrednovali neke elemente sata ocjenama od 1 do 5 te dali svoje prijedloge za neke nove teme i probleme o kojima žele raspravljati na satovima razrednika. Tako su vođenje radionice ocijenili s ocjenom 4.77, svoju aktivnost ocjenom 4.23, korisnost radionice ocjenom 4.8, a svojim su osjećajima tijekom radionice dali ocjenu 4.4.  Na budućim satovima razrednika žele čuti  sve o sebi i svom tijelu, zlostavljanju djece, emocionalnom zlostavljanju, žele radionice o prehrani i životinjama, nove goste u razredu i žele se više igrati. Bilo je zanimljivo i poučno.