Matematičari pozvani na Euromath u Grčku
Autor: Draženka Magić, 26. 2. 2016.

Ciparsko matematičko udruženje i Thales fondacija u suradnji s projektnom grupom Le-MATH, Grčkim matematičkim udruženjem  i  Matematičkim udruženjem jugoistočne Europe organiziraju EUROMATH-učeničku matematičku konferenciju na kojoj mogu sudjelovati učenici od 9 do 18 godina starosti. Konferencija će se ove godine održavati od 30.ožujka do 3.travnja u Solunu u Grčkoj.

Učenici se mogu natjecati u nekoliko kategorija:

-Le-Math factor ( bira se komunikacijski idol mladih- natjecatelji komuniciraju matematiku u 3 min koristeći svoj komunikacijski dar)

-Le-Math theatre ( bira se idol matematičkog kazališta mladih- natjecatelji izvode matematički kazališni igrokaz u trajanju od 5-12 minuta)

-MathPoster design competition (izbor najboljeg matematičkog plakata)

-MathPresentation competition (bira se najbolja matematička prezentacija).

Mi smo se prijavili na natječaj Le-Math theattre  te smo izborili finale!

Na  redovnim satovima matematike uvježbavali smo množenje i dijeljenje decimalnih brojeva dekadskim jedinicama kroz igru i to nas je potaknulo da osmislimo  scenski prikaz navedenog gradiva i njime se prijavimo na spomenuti natječaj. Učiteljice Romina i Sandra su nam prevele tekst na engleski jezik. Podijelile smo uloge učenicama 5.razreda (Klari Božić, Eni Kosec,Stefani Hrman, Luciji Mikulić, Lani Drvoderić, Pauli Pakšec,Rei Simendić i Emini Vuković) koje su  brzo i lako naučile svoj tekst, nekoliko smo puta uvježbali scensku igru i na kraju je snimili. Snimak smo prema propozicijama Euromatha stavili na  Yutube, izvršili prijavu i potajno se nadali pozivu u Grčku.

Dana 23.veljače primili smo poziv na finalno natjecanje

Sretni smo i ponosni. Nadamo se putu u Grčku.

Video zapis naše scenske igre  možete pogledati ovdje.

Učiteljice matematike: M. Vugrinec i D. Magić

Priloženi dokumenti: