GRAZ (terenska nastava) - nešto posebno, nešto novo
Autor: Violeta Lukač, 14. 12. 2015.

U petak, 11. prosinca za mnoge učenike predmetne nastave bio je posebno uzbudljiv dan. Naime, na prijedlog učiteljica njemačkoga jezika Maje Matko Ešpić i Emanuele Timin Perić te dopuštenje ravnateljice Radmile Sačić,  prvi put je organizirana  terenska nastava izvan granica Republike Hrvatske, u Austriju, točnije u Graz. U Grazu smo  posjetili Muzej ključeva i brava, pogledali jaslice izrađene od leda,  prošetali kraj Muzeja moderne umjetnosti (Kunsthaus), najpoznatije europske utvrde (Schloβberg) i Otoka na Muri (Murinsel) koji je ujedno most između dvije obale - one tradicionalnije koju predstavlja Schloβberg i modernije koju predstavlja Kunsthaus. Na kraju razgleda grada, prošetali smo još kraj jedne od najupečatljivijih znamenitosti Graza, a to je toranj sa satom (Uhrturm) te posjetili katedralu (Domkirche) koja je izgrađena u 15. stoljeću.

Posjet Grazu završili smo na glavnome trgu (Hauptplatz) gdje smo uživali u čarima božićnog ugođaja i sajma te kupili suvenire koji će nas podsjećati na ovaj zanimljiv dan. Vratili smo se doma u večernjim satima pomalo umorni, puni dojmova i sa željom da će ovakvih terenskih nastava biti više.