Predavanja i radionice o CYBERBULLYING-u u 6. abc razredu
Autor: Gordana Trakoštanec, 10. 12. 2015.

Dana 2., 3. i 4. prosinca 2015. godine gospođa Tatjana Novak iz Odjela za prevenciju PU varaždinske održala je predavanja i radionice o nasilju preko interneta u 6.a, 6.b i 6.c razredu.

Osnovni cilj Projekta „Nasilje preko interneta – Cyberbullying“ je generacijska senzibilizacija djece o pravilima ponašanja na društvenim mrežama, o prijetnjama koje dolaze preko modernih tehnologija s naglaskom na osobnu odgovornost korištenja istih, zaštitu osobnih podataka i privatnosti uopće te najvažnije – uvažavanje drugih. Davanjem navedenih informacija i savjeta na održanim roditeljskim sastancima, očekuje se i aktivna podrška roditelja u zaštiti djece.

Slušajući predavanje učenici su saznali što je nasilje na internetu, koji su oblici toga nasilja te kako se mogu zaštititi na internetu.

Učenici su na radionicama izradili prigodne plakate kojima poručuju kako je nasilje na internetu potrebno spriječiti, ukazuju na opasnosti i pružaju korisne savjete o sigurnom korištenju interneta.