PRVAŠIĆI DOČEKALI SV. NIKOLU NA VARAŽDINSKOM AERODROMU
Autor: Violeta Lukač, 4. 12. 2014.

Jutros u 9,20 sveti Nikola je sletio na varaždinski aerodrom.

Odlučio je doći u Varaždin s vrećama punim različitih slatkiša. Ali ne sa sobovima nego s avionom. Na varaždinskom aerodromu u četvrtak 4. prosinca dočekalo ga je nekoliko stotina vrtićara i školaraca iz Varaždina i okolnih mjesta.

Među njima su bili i  naši prvašići.

Događaj pod nazivom „Sv. Nikola u najslađem avionu“ organizirali su Aeroklub Varaždin u suradnji s pilotskom školom Bellair i TD Varaždin Airport,  Gradom Varaždinom te tvrtkama PZC d.d. Varaždin i  “Kraš“ d.d.

Inače, sva varaždinska djeca su prema istraživanju suradnika sv. Nikole jako dobra i ove godine u Varaždin dolazi bez krampusa, a i bez šiba.

- Klinci i klinceze moraju idućih nekoliko dana biti jako dobri i poslušni, jer još uvijek se stignem predomisliti. Uz mene i pilota u kabinu aviona stanu još dva “specijalista“ za discipliniranje zločeste djece ako treba, a ima prostora i za “slatki teret“ kojeg im nosim u velikim vrećama – poručuje sv. Nikola.

Kao znak dobrodošlice svi su dobili balone, a sv. Nikola je podijelio slatkiše. Puni dojmova vratili smo se sretni i zadovoljni i obećali smo da ćemo uvijek biti dobri i samo dobri.