Najljepši poklon za 85. rođendan
Autor: Violeta Lukač, 3. 11. 2014.

Iz 12  u 120 "kvadrata"

Naša škola je povodom 85. obljetnice postojanja napokon dobila pravi poklon. Novu knjižnicu. Svečanost otvaranja upriličena je 24. listopada.

Nakon pozdravnog govora ravnateljice Radmile Sačić te gostiju gospodina Štromara i načelnika Općine Trnovec Bartolovečki Zvonka Šameca, župan Varaždinske županije Predrag Štromar i najčitateljica Paola Rojc otvorili su novu knjižnicu.

U knjižnici je izveden mali igrokaz „Od korice do police“ Ane Sudarević, koji su izvele učenice 5. razreda, a uvježbala učiteljica Željka Vitez, a nakon igrokaza župan je svečano podijelio članske iskaznice prvašićima, koji su time postali članovi knjižnice.

U knjižnici je knjižničarka Violeta Lukač postavila izložbu starih tj. najstarijih knjiga, inventarnih knjiga, kataloga statističkih podataka, straničnika, stare lektire. Našla se tu i najstarija knjiga iz 1899., Vinodolski zakon iz 1912., Enciklopedije iz 1902. i 1931. i druge vrijedne knjige.

Sama gradnja, uređenje i opremanje knjižnice i čitaonice dio je projekta (4. etapa) „Prenamjena stare školske dvorane u učionički prostor, kuhinju i blagovaonicu i prenamjena dijela škole u knjižnicu i čitaonicu“ s čijom se realizacijom započelo 2010. godine, dok je projektna dokumentacija izrađena krajem 2009. godine.

- Varaždinska županija jako puno sredstava ulaže uz obrazovanje u svim općinama i gradovima, a za ovu knjižnicu je izdvojila 500 tisuća kuna, od polica na kojem je smješteno 8 tisuća knjiga pa sve do prozora. Izuzetno me veseli što će se u ovoj knjižnici nalaziti i udžbenici s čijim sufinanciranjem je Varaždinska županija krenula ove godine, a siguran sam da će iduće godine svi učenici imati udžbenike u ovoj knjižnici, naglasio je župan Predrag Štromar.

Zahvaljujemo Varaždinskoj županiji na predivnom poklonu u ime svih djelatnika, u ime sadašnjih i budućih generacija učenika i vjerujemo da ćemo svi skupa to znati cijeniti. Isto tako i velika hvala Općini na „ranom dolasku sv. Nikole“, koji nam je donio računala i projekcijsko platno te time zaokružio opremanje naše nove knjižnice iz koje od ovoga trenutka kreću veliki projekti - na školskoj, županijskoj i međunarodnoj razini.

No, to nije bio kraj našem slavlju i slavlju naše škole! U poslijepodnevnim satima svi učitelji, učenici i zaposlenici škole, svečanost su nastavili blagoslovom na svetoj misi u Crkvi Majke Božje Snježne te svečanom priredbom u dvorani naše škole.  Slavlju su prisustvovali brojni uzvanici te nekadašnji djelatnici škole koji su uživali u programu koji su im pripremili učenici i njihovi učitelji.  A kakav bi to bio rođendan bez prigodne torte i rođendanske pjesme? Na kraju se ravnateljica škole Radmila Sačić zahvalila svima što su svojim dolaskom uveličali ovu svečanost, a mi se nadamo se da će naša škola proslaviti još puno sretnih i veselih rođendana.

GALERIJA 2

iz medijia