NAPOKON U NOVOJ BLAGOVAONICI
Autor: Violeta Lukač, 31. 1. 2014.

Kad se u zadnje vrijeme u našoj školi održavala neka manifestacija,  uvijek smo govorili: „Održat će se u prostorima buduće blagovaonice“.

E pa sad s ponosom možemo reći da od 13. siječnja 2014. godine taj prostor ima svoju pravu funkciju, tj. naša škola ima novu blagovaonicu,  ukupne površine  200 m2   sa 140 sjedećih i 40  stajaćih mjesta, a jedina manifestacija koja se u njoj održava i   nadalje  će se održavati je blagovanje, odnosno, užina i ručak.

Da bi četiristotinjak djece još više uživalo  u svojim svakodnevnim školskim  obrocima, potpuno je opremljena i nova kuhinja površine 80 m2,  a kupljen je i velik  dio nedostatnog posuđa, pribora za jelo,  poslužavnika. Budući da smo u jednoj smjeni, a da bi se svi skupa mogli lijepo najesti  i dalje su nam potrebna dva velika odmora.

Prvašićima se hrana poslužuje  u njihovim učionicama koje su tik uz blagovaonicu kako bi u mirnom i toplom ozračju mogli  blagovati zajedno sa svojim učiteljicama.

Naravno da ova prekrasna priča ima i svoju cijenu. Kad se sve skupa zbroji, koštala je ukupno 850.000,00 kn. Za gradnju i opremu kuhinje Županija je izdvojila 765.000,00 kn dok je namještaj za blagovaonicu u iznosu od 85.000,00 kn financirala naša općina.

No, nama su ti prostori bili prijeko potrebni i jedva smo ih dočekali. Zato nam neće biti teško nekoliko dana pa i tjedana uvježbavanja reda i discipline u blagovaonici, jer da bi se taj prostor održao,  moramo se pridržavati  određenih pravila. Želimo ga ovakvog lijepog ostaviti i budućim generacijama.

Zavirnite u     GALERIJU      i uživajte....,

a ovako je sve počelo....

PRENAMJENA STARE DVORANE, početak radova 2010

PRENAMJENA DVORANE, 1. etapa - učionice u prizemlju, svlačionice