Za obrok i znanje kroz malo odricanje
Autor: Mirjana Vugrinec, 9. 3. 2024.

Produženi boravak se ove Korizme uključio u akciju Marijinih obroka “Za obrok i znanje kroz malo odricanje”. Velikom dobrotom malih boravkaša i njihovih roditelja u humanitarnoj akciji prikupljeno je 418 eura čime je osiguran obrok na mjestu obrazovanja tijekom cijele školske godine za

19 učenika!

Marijini obroci Hrvatska dio su međunarodnog humanitarnog pokreta Mary's Meals koji u najsiromašnijim zemljama svijeta osigurava školski obrok za gladnu djecu. Većini te djece to je jedini obrok u danu. Mary's Meals svakodnevno osigurava obroke u mjestu obrazovanja za 2 429 182 djece u najsiromašnijim zajednicama svijeta. Hrvatski podupiratelji osiguravaju više od 21 000 obroka koje svakodnevno primaju djeca u 30 školskih kuhinja. Školske kuhinje koje financiraju hrvatski podupiratelji otvorene su u Malaviju, Beninu, Zambiji i Ekvadoru. Prosječno se s 22 € može jednom djetetu osigurati obrok na mjestu obrazovanja tijekom cijele školske godine. To je moguće zbog velike vojske volontera koja nesebično daruje svoje talente i vrijeme.

Mary's Meals (marysmeals.hr)

VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU SE UKLJUČILI !

Učiteljice produženog boravka Aleksandra, Natalija i Mirjana