Čitanjem do zvijezda 2024.
Autor: Violeta Lukač, 1. 3. 2024.

U OŠ Trnovec, 29. veljače, održano je 15. Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ za učenike osnovnih škola Varaždinske županije.

Od prijavljene 24 škole, 22 su sudjelovale u kvizu znanja i naša ekipa u sastavu Ivona Vugrinec, Karla Mlakar, Paulina Djak osvojila je odlično 4. mjesto.

U kvizu znanja pobjedu ja odnijela OŠ Petrijanec u sastavu Lana Potočnjak, Klara Švoger, Klea Bedenik, mentorice Irina Kovačić, Martina Škrinjar, 2. mjesto zauzela je ekipa Katolička osnovna škola Svete Uršule Varaždin, u sastavu Helena Hana Koren, Petra Puljević i Joel Šamec, mentor Ivan Telebar, 3.mjesto zauzela je ekipa OŠ Vinica u sastavu Sara Tenko, Gabrijela Kapljić, Dora Biškup, mentorica Dragana Belščak.

U prezentaciji plakata pobjedu je odnijela Ema Kefelja iz OŠ „Vladimir Nazor „ Sveti Ilija, mentorica Dijana Piskač, 2. mjesto osvojila je Manuela Kukec iz OŠ Vidovec, mentorice Iva Šarić i Kristinka Štefan, a 3. mjesto osvojila je Tara Rušec iz OŠ "Gustav Krklec" Maruševec, mentori Dinko Žagi i Anica Fatiga.

Gostovala nam je i Melita Rundek, autorica knjige  "Moja baka je zmaj", jedne od knjiga ovogodišnjeg natjecanja. Druženje s Melitom bilo je odlično! Dođite nam opet uskoro!

Fotografije

Nakon glazbenog dijela u kojem su nastupile Hana Hrman-„ Lijepa naša domovino“ i Vida Magdalenić – „Neka cijeli ovaj svijet“, scenskog nastupa Gruntovčani - Žufka čuča učenika 4. razreda i riječi dobrodošlice ravnateljice OŠ Trnovec Radmile Sačić, pristupilo se „službenom dijelu“, pisanju ispita i prezentaciji plakata. Ove godine tema je bila  "Čitam, mislim i razgovaram" prema knjigama 1. Trči, ne čekaj me / Bojana Meandžija2. Moja baka je zmaj / Melita Rundek3. Zeleni pas / Nada Mihelčić

Potom je uslijedila pauza za ručak, a šećer na kraju priredila je naša gošća Melita Rundek.

Po objavi rezultata svi učenici i mentori dobili su zahvalnice te prigodne poklone izdavačke kuće Alfa te čokoladu i privjesak Osnovne škole  Trnovec. Najbolji su nagrađeni još i knjigama koje je osigurala Alfa te diplomama.

Hvala Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije te svima koji su sudjelovali u organizaciji ovog županijskog natjecanja.

Plasiranima na Državno natjecanje puno sreće !

Priloženi dokumenti:
Ljestvica_kviz_znanja_i_kreativni_uradak.xlsx (23.60 KB)