SUSRET BISKUPA MRZLJAKA S NAJBOLJIM OLIMPIJCIMA
Autor: Violeta Lukač, 17. 4. 2018.

Tradicija se nastavila i ove godine pa su tako u ponedjeljak 16. travnja u Biskupskom ordinarijatu mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup te preč. Damjan Koren, predstojnik Katehetskog ureda, primili najbolje učenike te njihove mentore i ravnatelje, s nedavno održane Vjeronaučne olimpijade za Varaždinsku biskupiju na kojoj su olimpijci naše škole osvojili 1. mjesto.

Biskupijsko natjecanje Vjeronaučna olimpijada s temom "Kršćani na putu dijaloga" održano je u petak 9. ožujka ove godine i to za učenike osnovnih škola u OŠ Trnovec, a srednjih škola u Graditeljskoj, prirodoslovnoj i rudarskoj školi Varaždin.

Najbolje rezultate ostvarili su u obje konkurencije domaćini, osnovnoškolci iz Trnovca te srednjoškolci iz Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole i tako se plasirali na državnu razinu natjecanja koja će se održati od 18. do 20. travnja u Poreču. Drugo mjesto osvojili su učenici OŠ "Vladimir Nazor" Sveti Ilija i Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, dok su trećeplasirani bili učenici OŠ "Gustav Krklec" Maruševec, odnosno Srednje škole Ivanec.

Na početku susreta sve je srdačno pozdravio predstojnik Katehetskog ureda Damjan Koren. Čestitao je mentorima, a posebno učenicima na trudu te dodao kako im na ovaj način Varaždinska biskupija želi izraziti priznanje i zahvalnost, kao i podršku za daljnji rad. Preč. Koren je najavio i nagradni izlet najuspješnijim učenicima, pa će ove godine tako vjeroučenici 10. svibnja posjetiti Specijalnu bolnicu za kronične bolesti dječje dobi u Gornjoj Bistri, zatim rodnu kuću prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana u Velikom Trgovišću, dok će putovanje završiti u Caritasovom domu “Sv. Ivan Krstitelj” u Ivancu gdje će zajedno s korisnicima slaviti svetu misu. Također, za učenike su pripremljeni i pokloni u vidu majica, magnetića te besplatnog učlanjenja u Biskupijsku knjižnicu.
Vjeronaučnim olimpijcima se obratio i biskup Mrzljak kazavši kako su teme ovogodišnje olimpijade, ekumenizam i dijalog, vrlo važne, a svim olimpijcima zaželio je sreću na državnoj smotri, ali prije svega da pristupe natjecanju s čistom nakanom i zahvalni Bogu za taj susret.

Nakon biskupove podjele priznanja i poklona, uslijedilo je neformalno duženje uz okrepu i razmjenu međusobnih iskustava natjecatelja i njihovih mentora.