« Ožujak 2024 »

Čitanjem do zvijezda-županijsko natjecanje
Autor: Violeta Lukač, 16. 3. 2018.

Jučer, 15.ožujka, održano je Županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ za učenike osnovnih škola Varaždinske županije.

Od 26 škola naša ekipa u sastavu Sara Kovačić, Jelena Mišak i Leticija Tuđan i mentorica Željka Vitez u kvizu znanja osvojila je izvrsno 3. mjesto. Pobjedu ja odnijela ekipa OŠ grofa Janka Draškovića - Ena Gladović, Nikolina Lukavski i Sara Srednoselec mentorice Dragane Belščak, a drugoplasirana je ekipa OŠ Cestica u sastavu Katja Leskovar, Iva Humek i Veronika Lukaček - mentorica Tatjana Skupnjak Žagi.

Te dvije ekipe ujedno su se plasirale na Državno natjecanje, koje će se održati u svibnju u Čakovcu.

U kategoriji izrade i prezentacije plakata na Državno natjecanje plasirale su se Maja Maltarić iz Područne škole Julijane Erdody Drašković iz Cvetlina mentorice Sanje Latin i Petra Fištrek kao drugoplasirana iz OŠ Ivana Rangera Kamenica čija je mentorica Emina Husnjak.

Po objavi rezultata učenici i mentori dobili su diplome i zahvalnice te prigodne poklone.

Natjecanje je jedan od projekata Hrvatske mreže školskih knjižničara, a  osnovni cilj je poticanje čitanja i informacijske pismenosti kod djece i mladih, a naravno i podrška svim školskim knjižničarima.

Učenici trebaju pročitati tri knjige ove godine su to Gregov dnevnik, Kora od jabuke i Tajni dnevnik Adriana Molea. Za kviz znanja tri najbolja učenika sa školskog natjecanja čine ekipu za daljnje razine.  Plakat je posebna kategorija i radi ga samo jedan učenik. Plakat se radi na temu svih triju knjiga. To je kreativan uradak kojim učenik treba prikazati svoj doživljaj i emocije vezane uz ljepotu različitosti, poštivanje tih različitosti među ljudima, dati neku poruku publici i sl.

Pobjednicima puno sreće na Državnom natjecanju!